Mustang Player Duane Hewitt: She do it to me last night.

-

SHK Krosno - Czarty Kraków (5:5) PDF Drukuj Email
Wpisany przez arek5231
sobota, 28 stycznia 2012 12:54

21 stycznia 2012r. na Krośnieńskim lodowisku mieszczącym się przy ulicy Bursaki 49 odbył się historyczny mecz hokejowy. Był to pierwszy mecz ligowy, który został rozegrany na Krośnieńskiej tafli! Drużyna SHK Krosno podjęła zaprzyjaźnioną ekipę Krakowskich Czartów w ramach 7 kolejki Karpackiej Amatorskiej Ligi Hokejowej. Kibice tłumnie zgromadzili się dookoła band. Krośnieńscy kibice świetnie sprawdzili się w swojej roli. Przez cały mecz nie odpuszczali i głośno dopingowali swoich hokeistów co bardzo dobrze wpłynęło na ich grę..

Pierwsza Tercja.

Krążek szybko przechwytuje ekipa gości, która stara się wyprowadzić akcję ale nieskutecznie. Gospodarze mocno grają w obronie nie dając Czartom dziur na oddanie strzału. W 3 minucie meczu ekipa SHK gra w przewadze niestety nie wykorzystując jej. Gra SHK najwyraźniej bardzo spodobała się się kibicom którzy mocno zaczęli stukać w bandy i krzyczeć. Kilka kontr krośnieńskich snajperów ale bez skutku. Pod koniec pierwszej tercji zawodnicy gości wyprowadzają parę akcji, które pewnie broni bramkarz gospodarzy Arkadiusz Ziemba. Pierwsze 15 minut kończy się wynikiem 0:0.

Druga tercja.

Zaczęła się niefortunnie dla krośnieńskiej ekipy. W 16 minucie meczu dwóch zawodników Czartów skutecznie kiwa obronę gospodarzy zostawiając bramkarza gości sam na sam. Bramkę strzela Krzysztof Kozdronkiewicz po podaniu Arkadiusza Opozdy, wynik 0:1. SHK Krosno poirytowane tym faktem pod głośnym dopingiem Krośnieńskich kibiców rusza do ataku skutecznie kończąc akcję w 17 minucie. W małym zamieszaniu Austin Porritt podaje do Dave Grimaldi'ego ustalając wynik na 1:1. Wielka radość niestety nie trwa długo w 19 minucie po raz drugi Krzysztof Kozdronkiewicz pokonuje bramkarza gospodarzy ustalając wynik na 1:2. Gospodarze nie mogli zostawić tego bez odpowiedzi. Zawodnicy SHK głośno dopingowani po raz kolejny ruszają do ataku. Zdenek Prochazka szybko podaje do Austin'a Porritt'a, który zmienia wynik na 2:2. Zawodnicy SHK łapią wiatr w żagle. Ponad 20 sekund później Zdenek Prochazka po świetnym podaniu Wojciech Błażowskiego wpisuje się na listę strzelców ustalając wynik na 3:2! Ostatnie minuty drugiej tercji były bardzo nerwowe. Krakowskie Czarty bardzo chciały zdobyć kolejną bramkę lecz SHK bardzo starało się do tego nie dopuścić. Pod koniec meczu w 29 minucie najlepszy snajper drużyny gości Krzysztof Kozdronkiewicz pokonuje Jared'a Pastor'a (drugiego bramkarza SHK Krosno). Druga tercja kończy się wynikiem 3:3.

Trzecia tercja.

Ostatnie 15 minut było bardzo wyrównane. Obie drużyny za wszelką cenę chciały wygrać to spotkanie. W 31 minucie Hubert Paszkiewicz zawodnik SHK Krosno wykorzystuje swój mocny strzał z nadgarstka umieszczając krążek w bramce Czartów ustalając wynik na 4:3. Drużyna z Krakowa nie pozostawia tego bez odpowiedź, w końcu nie przyjechali do Krosna aby przegrać. Szybką akcją zawodnik Czartów Mateusz Szwachta wyrównuje na 4:4. Gra na chwilę się uspokoiła. Zawodnicy SHK jak i goście z Krakowa najwidoczniej odczuwali już zmęczenie. W połowie trzeciej tercji jak mówią przepisy na otwartych lodowiskach (Winter Classic) musi nastąpić zmiana połów. Tak też się stało, zmiana połów, chwila przerwy i zawodnicy wznawiają grę. W 37 minucie po wznowieniu z bulika jeden z zawodników Czartów podaje do Witolda Tuleji, który bardzo mocnym strzałem po lodzie umieszcza krążek przy samym słupku. Ekipa z Krakowa prowadzi 4:5. Krośnieńscy zawodnicy jak i kibice nie byli tym faktem zadowoleni. SHK Krosno wyprowadziło parę kontr niestety nieskutecznie. Krośnieńscy kibice nie chcieli by historyczny mecz zakończył się przegraną. Tak też zaczęli coraz mocniej kibicować co dało efekty w 42 minucie spotkania. Zdenek Prochazka po raz drugi po podaniu Wojciech Błażowskiego umieszcza krążek w bramce przeciwników, wyrównując na 5:5. Do końca meczu trwała bardzo napięta atmosfera, zawodnicy jak i kibice byli zdenerwowani, aż w końcu sędziowie zakończyli mecz a spiker potwierdził ostateczny wynika 5:5.

Na meczu swoją obecnością zaszczycili nas Pan Piotr Przytocki Prezydent miasta Krosna oraz jego zastępca Pan Bronisław Baran za co bardzo dziękujemy. Dziękujemy pracownikom obiektu MOSiR za wszelką pomoc w organizacji a także wspaniałym kibicom za tak liczne przybycie (ok. 200 osób) jednocześnie prosimy o taką albo i wyższą obecność na naszych kolejnych spotkaniach :). Po meczu przy grillu z kiełbaskami zawodnicy z obu drużyn wymienili się opiniami na temat całego spotkania jednocześnie potwierdzając, że atmosfera była bardzo dobra a gra przy takiej publiczności jest czymś wspaniałym. Historyczny mecz był grą nerwów, poświęcenia i walki w której mianem zwycięzcy możemy określić obie drużyny.

Składy:

SHK Krosno: Arkadiusz Ziemba (Jared Pastor) - Hubert Paszkiewicz, Konrad Stelmach, Daniel Szarek, Mateusz Uziębło, Adam Belcik - Dave Grimaldi, Austin Porritt, Dave Farmery, Wojciech Błażowski, Zdenek Prochazka - Maciej Kuliga, Andrzej Bularski, Eryk Szymański, Przemysław Raus, Arkadiusz Homotnik - Andrzej Bogdański, Krystian Szamburski.

Czarty Kraków: Kamil Kus - Mateusz Szwachta, Andrzej Tuleja, Krzysztof Kozdronkiewicz, Paweł Łada, Arkadiusz Opozda - Witold Tuleja, Krzysztof Żak, Wojciech Nanke, Jakub Jeleń, Marek Mosiądz - Marcin Dziurkowski, Marcin Bubka, Tomasz Michalski.

SHK Krosno - Czarty Kraków (5:5)

Poprawiony: wtorek, 31 stycznia 2012 12:06

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Lonex.com ntchosting Valid XHTML and CSS.