top
logo


Forum

LogowanieTreningi/mecze

-

Historia
Historia klubu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 grudnia 2009 14:00

Wszystko zaczęło się w 2006r kiedy to Mateusz "Uza" Uziębło i Daniel "Szary" Szarek zaczęli szukać innych osób zainteresowanych tą dyscypliną. Ich wysiłki wsparł  Paweł Wołejsza, który kiedyś grał w drugoligowej drużynie hokeja Stilon Gorzów i był członkiem kadry narodowej juniorów. Zgodził się nieodpłatnie poprowadzić treningi. Początkowo mieliśmy założyć stowarzyszenie, ale zraziły nas formalności. Zwróciliśmy się do Prezydenta Krosna i dyrektora MOSiR z prośbą o założenie sekcji hokeja na lodzie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tak też się stało. Od tamtej pory ciężko pracujemy, stale podnosząc nasze umiejętności. W tej chwili mamy około czterdziestu zawodników. Na treningi przychodzi zwykle kilkunastu. Sprzęt każdy kupił sobie sam. MOSiR udostępnia nam obiekt i zapewnia ubezpieczenie. Rozgrywamy również mecze sparingowe z innymi drużynami amatorskimi - pod adresem http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=1961 znajduje się relacja z pierwszego naszego meczu od czasu reaktywacji hokeja w Krośnie w 2006 roku. Od dwóch lat regularnie gramy w rozgrywkach Karpackiej Amatorskiej Lidze Hokejowej.

Plany na przyszłość ? W tym roku nadal ciężko trenujemy w drużynie amatorskiej ale chcemy stworzyć także profesjonalną szkółkę hokejową dla dzieci i młodzieży. Marzy nam się też zadaszenie lodowiska, bylibyśmy bardziej niezależni od warunków atmosferycznych i sezon mógłby trwać dłużej ale to już nie zależy od nas... .

 

Na portalu krosno24 można więcej poczytać o powstawaniu krośnieńskiej drużyny SHK Krosno oto linki:

"Czy kiedyś będziemy chodzić na hokeja ?"

"(Nie) Pierwszy mecz w hokeja w Krośnie"

 


  • Pierwsi pomysłodawcy na pierwszym zdjęciu, od lewej: Wojciech  Fedków, Mateusz Uziębło oraz nieobecny na zdjęciu Daniel "Szary" Szarek.

  • Zdjęcie nr.2 Trener drużyny Pan Paweł Wołejsza.

  • Trzecie zdjęcie przedstawia pierwszy skład nowo powstałej drużyny.

 

 


Mecz rozegrany 19.02.2006r. Krośnieńscy zapaleńcy zagrali swój pierwszy prawdziwy mecz. Wtedy to zagrali przeciwko ekipie z Sanoka. Niestety przegrali 18:4 ale przecież to była tylko zabawa. Wszyscy wynieśli z meczu pozytywne doświadczenia. Ze starego składu już niewiele zostało. Obecnie w klubie dalej grają: Daniel Szarek oraz Mateusz Uziębło.

 

 

Zdjęcia udostępnione za pozwoleniem portalu krosno24.pl  (fot. Damian Krzanowski, Adrian Krzanowski)

Poprawiony: środa, 09 stycznia 2013 15:10
 bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Lonex.com ntchosting Valid XHTML and CSS.